B-kategooria kursused

Koolitus toetub riiklikule B- kategooria mootorsõidukijuhtide õppekavale. Algastme koolitus sisaldab 28 akadeemilist tundi (45 min) teoorialoenguid+ teooria koolieksam ning vähemalt 28 sõidutundi. Kursuse kestus on 8 nädalat. Loengud toimuvad kord nädalas tööpäiviti (hommikul 10:00-12:00 ning õhtuti 18:00-20:00), ning nädalavahetusel 11:00-13:00 (aeg võib muutuda). Sõidutundide jaoks on nii manuaal kui ka automaatkäigukastiga autod. Õpingud autokoolis on organiseeritud väga lihtsalt ja arusaadavalt. Selleks, et autokooli lõpetada peab olema läbitud esmaabi, pimeda aja ja algastme libedasõidu koolitus.

Koolituskursustele reegistreerimise tingimused

Mootorsõiduki juhtimisõigust taotlev isik peab olema vähemalt 15,5- aastane ning tal peab olema alaline elukoht Eestis. Lisaks, peab isik koolituskursusele vastuvõtmiseks omama taotletava kategooria mootorsõiduki juhtimist lubava märkega kehtivat tervisetõendit (seda võib teha perearsti juures).

Õpingute eest maksmine:

Teooria loengute eest võib maksta osade kaupa. Sõidutundide eest võib maksta sõiduõpetajale osade kaupa, kas sularahas või ülekandega.

 

Algavad kursused »